Untitled-1

Filtrų tipai

Nugeležinimo filtrai

Vandens paruošimo filtras, skirtas kietų dalelių ir geležies pašalinimui iš vandens. Taip apdirbtas vanduo gali būti taikomas buitinėms bei technologinėms reikmėms. Netirpios nuosėdos pašalinamos ant filtruojančios įkrovos.

Minkštinimo filtrai

Tokio tipo filtruose vyksta jonų mainų reakcija, kurios metu kalcis bei magnis pašalinami, o vietoj jų atsiranda natrio jonų. Reakcijos metu susidaro netirpių druskų, kurios surenkamos į filtrą, o vėliau pašalinamos į kanalizaciją, tokiu būdu į geriamąjį vandenį patenka daugiau natrio. Vandens filtrų efektyvumas labai priklauso nuo regeneracijai naudojamos druskos kokybės. Gera regeneruojamoji druska gaminama naudojant modernius apdorojimo procesus – ši druska būna be jokių priemaišų, galinčių užteršti įrenginius. Išvalyta druska suspaudžiama į tabletes, kurios tirpsta palaipsniui ir nesuyra.

Mechaninio valymo filtrai

Vanduo dažnai būna užterštas mechaniškai, t. y. kartu su juo atiteka smėlio, molio, rūdžių. Tokio vandens užterštumas matomas vizualiai − vanduo neskaidrus. Dėl to mechaniniai vandens filtrai naudojami pirminiam vandens valymui.